Sukcesy Polaków w zawodach międzynarodowych

Jeśli chodzi o sztuki walki były takie czasy, gdy nasi rodacy byli dominatorami na wielu polach. To właśnie w tych dyscyplinach, gdzie liczy się siła i bezpośrednie starcia z przeciwnikami nasi rodacy uzyskiwali najwięcej olimpijskich medali. Niestety taki olimpijski sport w zakresie sztuk walki w Polsce niejako umarł, co czym mogliśmy się przekonać na ostatnich zawodach w RIO. To co kiedyś było słabym wynikiem dziś staje się już naszym wielkim sukcesem. Kiedyś liczyły się wyłącznie medale, teraz okazuje się, że nawet jedna wygrana walka na arenie międzynarodowe jest już sukcesem. Co więc w ostatnim czasie się nam udało?

3Sukcesy w sportach nieolimpijskich

Jeśli chodzi o sporty walki to w Polsce swoje trumfy od kilku lat święcą Mieszane Sztuki Walki znane bardziej jako MMA. To właśnie gale, na których odbywają się tego typu starcia cieszą się w naszym kraju największym zainteresowaniem i można powiedzieć, że w tym zakresie mamy również ostatnimi czasy kilka interesujących wyników. Przede wszystkim walki Joanny Jędrzejczyk na galach największej światowej organizacji UFC. Jest obecnie posiadaczką pasa mistrzyni świata w swojej wadze. Jeśli chodzi o inne wyniki to cenionym zawodnikiem jest bez wątpienia Mamed Chalidow, który ma kilka dobrych walk za granicami Polski. Jeśli chodzi o inne walki to tak naprawdę nasze krajowe federacje nie mają jeszcze silnej pozycji w światowym MMA i dlatego te walki może budzą wielkie zainteresowanie w naszym kraju, ale na tym właściwie się kończy.

Boks zawodowy

Ostatnie lata w Boksie zawodowym to dla naszych rodaków przede wszystkim ciągłe marzenia o sukcesie. Jednak do tych sukcesów nadal nam daleko. Jeśli chodzi o te wyniki, które zasługują na uwagę trzeba powiedzieć, że takim wielkim sukcesem było osiągnięcie Krzysztofa Głowackiego, którzy pokonując Marco Hucka osiągnął tytuł zawodowego mistrza świata w wadze junior ciężkiej. Jednak udało się tylko raz ten tytuł obronić i mieliśmy w ostatnim czasie stracony pas po walce Usykiem z Ukrainy. Jeśli chodzi o inne wyniki to trudno mówić o sukcesach, skoro nie dostajemy walk o pasy.

Olimpijskie sporty walki2

Na polu walk olimpijskim jednym naszym sukcesem był brązowy medal Moniki Michalik. Wszystkie inne „sukcesy” to jedynie pojedyncze wygrane walki. Na uwagę zasługuje między innymi nasz dobry wynik w trakcie Taekwondo, gdzie nasi rodacy na co dzień amatorzy, którzy bawią się w ten sport pokazali dość dobre walki a jeden z nich uczestniczył dzięki repasażom w walce o brązowy medal. Niestety w Boksie zostaliśmy bez zwycięstwa, na matach Judo nie udało nam się wykonać ani jednej punktowej akcji. Zapaśników w stylu klasycznym w ogóle nie zobaczyliśmy, w stylu wolnym zaprezentowaliśmy się bardzo słabo.
Jeśli chodzi o sporty walki trudno mówić o sukcesach ponieważ dobrych wyników po prostu praktycznie nie ma. Możliwe, że naszym sukcesem będzie pojawienie się w sportach olimpijskich Karate, ponieważ w klasycznej odmianie tego sportu Polacy osiągają zadowalające wyniki.

You may also like