Największe zawody w Polsce

de7d0e38-9f92-11e3-97d3-0025b511229ePomimo, iż różne systemy walki są znane i nauczane w Polsce od wielu już dekad to jednak ostatnie dwudziestolecie to istny ich renesans w polskim społeczeństwie. Z kolei ostatnia dekada to ogromny wzrost zainteresowania tzw. mieszanymi sztukami walki. I to nie tylko z punktu widzenia kibica, ale również ilości osób, które trenują ten specyficzny sposób walki wręcz. Ponieważ ilość zawodników chętnych do rywalizacji między sobą zwiększa się z roku na rok, to i coraz częściej zaczęto organizować różnego rodzaju imprezy mieszanych sztuk walki. Poniżej prezentujemy dwie największe organizacje skupiające zawodników MMA a zarazem dwie największe imprezy sportowe, na których ci zawodnicy mogą się zaprezentować.

Konfrontacja Sztuk Walki

Konfrontacja Sztuk Walki, to założona, przez Macieja Kawulskiego oraz Martina Lewandowskiego, w 2004 roku organizacja, która swoją pierwszą galę zorganizowała w Warszawie w Hotelu Marriott, przy zaledwie 300 kibicach, bez jakiejkolwiek transmisji telewizyjnej. Od tego czasu wiele się zmieniło. Transmisje telewizyjne ogląda półtora milionowa widownia, gale odwiedza kilku-, kilkunastotysięczna rzesza kibiców. KSW nawiązała współpracę z podobnymi organizacjami w Słowenii, Japonii i Brazylii. Rezultatem tej współpracy jest wymiana doświadczonych zawodników, co uatrakcyjnia kolejne zawody. Punktami zwrotnymi była organizacja KSW dla kobiet, organizacja gali poza terytorium naszego kraju (Anglia, Londyn) oraz zmiana formuły na walki w klatce. Każda kolejna gala to walki na profesjonalnym poziomie, które potrafią się podobać. Profesjonalizm ten zapewniają zarówno świetnie przygotowani zawodnicy jak i atrakcyjna oprawa imprezy.

Profesjonalna Liga MMAimages

Kolejną dużą i rozpoznawalną imprezą mieszanych sztuk walki jest z pewnością PLMMA. Ta, działająca od 2012r. organizacja w ciągu roku organizuje więcej niż 8 imprez, a najbliższa gala będzie już 70-tą. Głównym założeniem organizacji gal PLMMA jest promocja wyróżniających się zawodników MMA, w głównej mierzy tych, którzy wykazali się swoimi sporymi umiejętnościami w Amatorskiej Lidze MMA. PLMMA współpracuje z wieloma innymi organizacjami sztuk walki, szczególnie przy organizacji zawodów mieszanych sztuk walki (Thunderstrike Fight League oraz XCage). To co przyciąga kolejnych zawodników do tej organizacji to fakt, iż wielu zawodników, którzy przeszli przez walki w PLMMA, obecnie z sukcesami walczy w profesjonalnych ligach europejskich. Z pewnością dużą zaletą w promocji PLMMA jest uczciwe nastawienia do walk poprzez współpracę od niemal samego początku istnienia z komisją antydopingową.

You may also like