Informacja o zbliżających się zawodach

imagesObecnie w Polsce odbywa się szereg imprez sportowych, których celem jest promocja sztuk walki. W najbliższym czasie można się spodziewać wielu atrakcyjnych, zorganizowanych na wysokim poziomie imprez.

Zawody sztuk walki zawsze przyciągają tłumy kibiców – można powiedzieć, że za każdym razem tłum jest coraz większy. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ Polacy odkryli magię, jaka tkwi w tym sporcie. Promocja sztuk walki w ciągu kilku ostatnich lat uległa poprawie, do tych dyscyplin sięgają nawet znani celebryci czy sportowcy innych dyscyplin. W Polsce rozrasta się sieć autostrad, transport publiczny także ma się dobrze, co ułatwia nam dotarcie na zawody z różnych krańców kraju. Często miłośnicy sztuk walki wybierają podróż pociągiem (rozkład można sprawdzić np. na kza.katowice.pl), gdzie w przedziałach mogą spotkać innych fanów tego sportu.

Może się to wydać zaskakujące, ale prawdziwą kolebką wielbicieli sztuk walki wydaje się być województwo lubuskie – wbrew pozorom, żużel to nie jedyna dyscyplina sportu, jaką się tam uprawia (więcej szczegółów na lechiazg.pl). Osoby z tego regionu potrafią przejechać cały kraj, by zobaczyć długo wyczekiwane zawody i dopingować swoich ulubionych zawodników.
sfighter.pl przedstawia wszystkie tego typu rodzaje imprez tego roku, które otwiera 36 gala Konfrontacji Sztuk Walki (KSW 36). 1 października, w Zielonej Górze, będzie można zobaczyć dwóch aktualnych a zarazem najmłodszych mistrzów KSW, tj. Tomasza Narkuna oraz Mateusza Gamrota, którzy zdecydowanie będą chcieli pokazać, iż nie przez przypadek dzierżą te tytuły. Równie sporo emocji czeka widzów w walce byłego mistrza KSW Michała Materli, który po utracie tytułu mistrzowskiego w 2015r. zamierza ponownie zasiąść na mistrzowskim tronie wagi średniej KSW. Pikanterii tej gali przyprawia powrót Michała Kita, który po nieznacznej przegranej z Karolem Bedorfem, zamierza nadal ubiegać się o tytuł mistrza KSW w wadze ciężkiej.
Dwa tygodnie później, 15 października, będzie można ponownie rozgrzać emocja podczas Fight Exclusive Night. Będzie to już czternasta edycja tej imprezy, która tym razem odbędzie się w stolicy Górnego Śląska, w Katowicach i nosi nazwę Silesian Rage (Śląska Furia). Organizatorzy zapowiadają, iż wystąpią największe ich gwiazdy, z Romanem Szymańskim na czele. Ponadto podczas gali będzie można podziwiać wielu znakomitych zawodników zarówno we formule MMA jak i K-1, prezentujących najlepsze kluby południowej Polski.
Z pewnością dużą uwagę, miłośników sztuk walki, przykuje impreza organizowana przez Profesjonalną Ligę MMA – PLMMA Championships. 4 listopada, na warszawskim Torwarze odbędzie się

Kickboxer kicking a focus shield (focus is on the foot).

już 70-ta gala tej ligi. Zawodnikami, których warto przyjść zobaczyć jak walczą z pewnością są: Paweł „trybson” Trybała, Marian Ziółkowski, Marcin Naruszczka.
Gdy już mówimy o polskiej lidze MMA to warto również zwrócić uwagę na jej amatorską odmianę, czyli ALMMA. 8 i 15 października odbędą się aż trzy spotkania w ramach amatorskiej ligi MMA. Pierwsze z nich w Świętochłowicach, a dwa kolejne w Poznaniu i Lublinie. pomimo, iż są to zmagania na poziomie amatorskim, to warto wybrać się tam, gdyż wielu uzdolnionych zawodników, europejskich salonów MMA zaczynało swoją karierę w od takich zawodów.
Ostatnią imprezą, na którą warto wybrać się jeszcze w tym roku to dwudniowe spotkania z MMA w Siemianowicach Śląskich, 19-20 listopada. Pierwszego dnia odbędzie się gala MMA i K-1, natomiast drugiego Mistrzostwa Śląska Amatorskiego MMA.

Zapisz